We identify and protect products, people and premises!

Märgista

Toodete ja inimeste markeerimine

Kaitse

Töö- ja keskkonnaohutus

Kaablite märgistamise võimalused

Eelmisel korral kirjutasime erinevatest etiketitüüpidest ja mõningatest nüanssidest, millega etiketi valikul arvestada. Üks suur kategooria professionaalsel markeerimisel on kaablimärgistused.

kaablite märgistamine

Kui palju olete kulutanud aega nuputamisele, kuhu iga juhe minema peab? Hästi tähistatud juhtmed ja kaablid annavad spetsialistidele kohese ülevaate sellest, kuidas süsteem toimib ning on ühendatud. See võimaldab teha parandusi, lisapaigaldusi ja täiustusi kiiremini, ohutumalt ning kindlamalt ehk väiksema veavõimalusega.

Märgised juhtmetel ja kaablitel aitavad:

  • kiiresti tuvastada, mida tuleb tõrke korral kontrollida;
  • märkida järgmisena hooldamist vajavaid osi;
  • jälgida ajalugu, eluiga ja varustajat;
  • lisada ohutusteavet.

Üritades tuvastada kahjustatud kaablit, mis on märgistamata, kaotate aega ja raha. Kui tootmisliinid, serverid ja teenused on rivist väljas, siis on tõrgete ja masinate parandamine ajakriitiline.

Kaablimärgistuste valik

kaablite märgistamine

Kaablimärgistusi on väga erinevaid. Näiteks on tuntumad:

  • ümber kaabli kleebitavad etiketid;
  • kaablilipikud;
  • rüüsid;
  • pealelibistatavad märgistused.

Lisaks nendele leidub veel ka jäiku märgiseid, takjapaelale kinnitatavaid etikette ja palju muud.

Milline on aga kaablimärgistuseks PARIM etikett? Kaablietiketid on saadaval paljude erinevate materjalidena. Parima materjali valik sõltub keskkonnast, kus etiketid olema peavad.

Polüolefiinist etiketid ja rüüsid püsivad loetavad märgades keskkondades ja peavad suurepäraselt vastu kemikaalidele ning kõrgetele temperatuuridele. Vinüülist etiketid on väga õli- ja mustusekindlad ning sobivad ideaalselt ebatasastele pindadele. Nailonist etikettidel on suurepärane kemikaali- ja temperatuurikindlus (alates –196 °C kuni +121 °C) ning sobivad suurepäraselt kasutamiseks kumeratel pindadel, kuna on väga tugevad ja paindlikud.

Nagu näha, on ka kaablite märgistamisel palju võimalusi. Lisaks materjalile tuleb arvestada kaabli paksusega, tüübiga ja isegi sellega, kas kaabel on juba ühendatud või otsastatud. Õigest märgistusest õiges kohas on aga rohkem kasu, kui esmapilgul paistab.

Järgmisel korral räägime lähemalt väga väikestest etikettidest, mida kasutatakse elektroonikatööstuses. Seniks vaata lähemalt meie kaablimärgistuslahendusi.

Hoia silm peal ka meie tegemistel LinkedIn’is!

Võta ühendust!