We identify and protect products, people and premises!

Märgista

Toodete ja inimeste markeerimine

Kaitse

Töö- ja keskkonnaohutus

Elektroonikatööstuses kasutatavad etiketid

Samamoodi nagu kaablite markeerimisel, aitavad professionaalsed märgised aega ja raha kokku hoida ka elektroonikatööstuses. Nii on komponendid tuvastatavad mitte ainult läbi terve tootmisprotsessi, vaid kogu seadme eluea jooksul.

Milline etikett sobib elektroonikatööstusesse?

Trükkplaadi markeerimineTrükkplaatide ja muude elektroonikakomponentide etiketid peavad üldjuhul:

  • olema mõõtmetelt väikesed;
  • pidama vastu tugevatele kemikaalidele;
  • taluma kõrgeid temperatuure.

See nimekiri ei ole lõplik. Näiteks peavad elektroonikatööstuses kasutatavad etiketid tihti olema antistaatiliste omadustega, et kaitsta komponenti staatilise elektri põhjustatud võimalike kahjustuste eest. Mõnikord on jällegi vaja eemaldatavaid etikette, et mingi protsessi lõpus need ilma liimijälge jätmata ära võtta. Või siis peavad etiketid sobima automaatsete „prindi ja paigalda“ seadmetega.

Sobivaima etiketi valikul tulebki arvestada kõiki nüansse.

Kas õige etikett määrabki kõik?

Elektroonikatööstuse etiketidKuigi etikettidel on väga suur roll, siis kvaliteetse märgistuslahenduse juures on oma osa ka printeril. Väga väikesed etiketid vajavad tihti ka vastavat printerit, millel peavad olema:

  • hästi loetava teksti trükkimiseks trükitihedus vähemalt 300 dpi või veel parem 600 dpi ja reguleeritav trükipea surve;
  • trüki täpse asukoha garanteerimiseks metallist osad, hammasrihmajam ning reguleeritavad andurid.

Üldiselt on selliste omadustega tööstusprinterid, näiteks 600 dpi trükitihedusega BradyPrinter i7100. Muidugi on trüki pikaaegseks säilimiseks vaja veel muudki, näiteks kvaliteetset ning vastava etiketiga põhjalikult testitud trükilinti.

Kui etikett püsib omal kohal ning trükk peab vastu ka rasketele tingimustele, siis on tootmisprotsess kiirem ja selgem ning komponent tuvastatav ükskõik millises etapis. Nii aitab elektroonikakomponentide professionaalne märgistamine kokku hoida nii aega kui raha.

Võta ühendust!